Kto sme

Sme bajkerky, ktoré skôr stretnete na bicykli než bez neho. Užívame si svet na dvoch kolesách, a keďže sa k veciam staviame aktívne, chceme radosť z bicyklovania v Bratislave a jej okolí sprostredkovať aj iným.

STANOVY BAJKSLAVA

Eva

Mala som okolo 40ky, keď mi prestali chutiť manažérske funkcie. Vtedy mi kamaráti darovali prvý poriadny bicykel s tým, že toto by mi mohlo dlhšie vydržať ako funkcia… 😉 Dnes mám ďalšie tri a asi najviac mi chutí cesťák. Išla som do toho naplno, ale veľmi skoro mi došlo, že vo výsledkových listinách už veľa vody nenamútim. Tak som sa začala venovať tomu, čo mi asi ide najlepšie –  projektom a stavarine. Prvý výsledok tejto mojej dobrovoľníckej práce je PumpPark Petržalka a snáď nie je posledný.

Martina

Bicyklujem od čias, kedy bol najlepší cyklistický outfit bavlnené tričko a tepláky s gumičkou na pravej nohe. Vlastne tak nejako vyzerám na bicykli dodnes, som však neúnavný srdciar s muškami medzi zubami. Slovensko mám zlezené po tých najzapadnutejších malebných horských cestičkách – raz si tuším otvorím cyklocestovku.
 
 

Petra

Nie je to tak dávno, čo som prepadla vášni menom bicykel, naše čerstvé puto je však o to silnejšie. Bicyklovanie sa stalo pre mňa najlepšou psychohygienou po náročných dňoch, ale aj častým víkendovým programom. Najradšej zo sedla bicykla obdivujem krásy lesov v Karpatoch, ale nepohrdnem ani dlhšími výletmi na cesťáku.  
 
 
 

Moncsi

Vášnívá cyklistka, ktorá sa tomuto športu venuje vyše 15 rokov. Miluje Karpaty a okolie Bratislavy a bez ohľadu na počasie si kedykoľvek rada pojazdi na svojom obľúbenom horskom po karpatských trailoch, ale aj na cesťáku po kľukatých cestách pod Karpatmi.

Súčasťou občianskeho združenia sú niektorí členovia a podporovatelia OZ Pedál, ktorí pracovali na výstavbe pumptracku vo Vrakuni ako aj PumpParku v Petržalke. Keďže OZ Pedál sa v súčasnosti orientuje na iné aktivity, Bajkslava má okrem iných aktivít ambíciu pokračovať v organizovaní aktivít podporujúcich život komunity v areáli PumpParku Petržalka. Zároveň spolupracujeme s ostatnými občianskymi združeniami na presadzovaní budovania ďalších súčastí športovej cyklistickej infraštruktúry v meste Bratislava.